Nasza Klasa na wesoło

Temat: Oświetlenie awaryjne - Lampa OPK TCW060 + moduł jaki ???
Schematy ok ale jak dobrze je rozumiem to na żadnym z nich nie ma możliwości podpięcia modułu awaryjnego tak aby załączał się po zaniku napięcia z przełącznika. Statecznik w lampie którą posiadam jest elektroniczny bez zapłonników (starterów).

Jeżeli mógłbyś mi podać skąd zeskanowałeś tę stronę (z jakiego katalogu) może spróbował bym go załatwić i zobaczyć dokładniej.

Jeszcze raz dzięki i czekam dalej na propozycje, jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Ps. Istnieją moduły awaryjne AWEX Lider które w 7 i 8 styk mają zworkę, zamiast zworki można zastosować przełącznik ale na niewielkich odległościach i działa on z lampami które posiadają starter (zapłonnik) i statecznik i przewody nie mogą leżeć obok innych przewodów bo wtedy się coś psuje i nie zawsze działa.

Może istnieje taki moduł który też ma te zworkę ale tylko na statecznik elektroniczny ?

Ps. 2.
Pod tym linkiem znajduje się schemat podłączenia mojej lampy w której znajduje się elektroniczny statecznik PHILIPS EB-S 236 z modułem awaryjnym ale załączanym automatycznie po zaniku fazy. Próbowałem na przewodzie który idzie z modułu awaryjnego ze 7 styku na świetlówkę założyć przełącznik tj. ze styku 7 na przełącznik i powrót na lampę jednak nie zawsze działało albo świetlówka załączyła się z przełącznika i nie chciała zgasnąć albo załączała się awaria a po wyłączeniu nie gasła tylko ciemniała o połowę.

http://www.awex.biz.pl/pliki/Philips_EB_S_236_LE.pdf
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1663444.htmlTemat: Statecznik elektroniczny + Modul awaryjny
Mam wielki problem musze podlaczyc oprawe swietlówkowa 2x36 w ktorej juz byl modul awaryjnego oswietlenia Firmy ALMEGA ECO 1 i stare stateczniki a musze podlaczyc zamiast tych statecznikow dwoch jeden nowy statecznik elektroniczyny firmy KANLUX BL-236H
A na stateczniku jest tylko podany schemat podlaczenia do swietlowek bez modulu awaryjnego.
Jak polaczyc modul awaryjnyALMEGA ECO 1 + zasilacz elektronicznyKANLUX BL-236H w oprawie swietlowkowej 2x36
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1332224.html


Temat: Podłączenie sześciu świetlówek ze statecznikami
Witam kolegów myślę że mi ktoś pomoże. Mianowicie mam coś takiego że muszę podłączyć 6 świetlówek (36W) z jednego źródła zasilania (gniazdka). Poniżej zamieszczam wstępny schemat co i jak prosiłbym kogoś kto się zna na tym aby mi wytłumaczył jak to teraz połączyć w całość lub też dorysował kabelki w Paint-cie czy też innym programie graficznym. Domyślam się że do każdej świetlówki musi być podłączony osobny starter i dodatkowo na każde 2 świetlówki przypada statecznik elektroniczny 2x36W który z jednej strony ma 2 miejsca na podłączenia kabelków, natomiast z drugiej strony 6 miejsc do podłączenia kabelków. Czy coś pominąłem lub się mylę z moją teorią?? Z góry dzięki wszystkim.


Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1638142.html


Temat: Podłączenie sześciu świetlówek ze statecznikami

Domyślam się że do każdej świetlówki musi być podłączony osobny starter i dodatkowo na każde 2 świetlówki przypada statecznik elektroniczny 2x36W który z jednej strony ma 2 miejsca na podłączenia kabelków, natomiast z drugiej strony 6 miejsc do podłączenia kabelków.

Stateczniki elektroniczne nie potrzebują starterów zaś schemat masz na pokrywie statecznika.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1638142.html